Zdekonstruować Wszystko! Ogłoszenie wyników konkursu

Kawiarnia Alternatywa 21, Stary Rynek


godz. 19:00 - 20:30
12
września
Z okazji jubileuszowej edycji Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” przychodzimy do Was z wyjątkowym, unikatowym konkursem. Przez 10 lat staraliśmy się pokazywać, jak artyści z różnych dziedzin sztuki zmagają się z dekonstrukcją słów – wykręcają, wyciskają, wypoczwarzają je, po czym układają w nowe sensy i konstrukcje. Dziś jesteśmy ciekawi, jak Wy sobie radzicie w tej dziedzinie. Dlatego zachęcamy Was, żeby przesyłać nam swoje wiersze, opowiadania, filmy, utwory muzyczne, internetowe memy, rzeźby, komiksy, obrazy, dokumentacje video działań peformatywnych i dzieł konceptualnych. Możecie bawić się w dekonstrukcję słów na wszelkich artystycznych polach – traktować to wyzwanie na poważnie i równocześnie z przymrużeniem oka. My jesteśmy gotowi, by zmierzyć się z Waszą wyobraźnią i mamy dla Was ciężarówki splendoru oraz kilka nagród pieniężnych.

Co?
Na konkurs można podesłać dowolny utwór artystyczny (szczegóły techniczne w regulaminie), ważne, by podejmował on w jakiś sposób temat dekonstrukcji słowa. W ramach inspiracji proponujemy przypomnieć sobie, co działo się na festiwalu przez ostatnie 10 lat, przejść szybki kurs dadaizmu, przeczytać klasyków filozoficznego postmodernizmu i ich krytyków oraz nie robić nic z powyższych wskazówek. Jury będzie oceniało subiektywnie rozumiany poziom artystyczny prac oraz ich potencjał dekonstrukcyjny. Już nie możemy się doczekać obrad, podczas których zapewne będą miały miejsce próby brawurowego udowadniania wyższości poezji nad internetowym memem, video nad prozą, hip-hopu nad rysunkiem technicznym itd.

Kiedy?
Na wasze prace czekamy do 6 września br.

Gdzie?
Prace można wysyłać na maila: zdekonstruowac@gmail.com

Kto?
Udział w konkursie mogą wziąć osoby powyżej 15 roku życia. Zarówno twórcy amatorzy jak i profesjonaliści. Choć rodzi to otwarte pytanie, czy można być profesjonalnym dekonstruktorem słowa?

Po co?
Udział w konkursie zapewnia przede wszystkim wieczną sławę. Dodatkowo jednak mamy dla Was również nagrody pieniężne (I miejsce-500 zł, II miejsce - 300 zł, III miejsce - 200 zł) oraz stosy książek dla wyróżnionych.

Regulamin konkursu Zdekonstruować wszystko!

1. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Komunikat, ul. Focha 19/21, 42-200 Częstochowa
2. Konkurs jest częścią Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” i jest otwarty dla każdego powyżej 15 roku życia – mogą w nim wziąć udział zarówno profesjonalni, jak i nieprofesjonalni artyści oraz artystki. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie trzy dowolne prace.
3. Oczekujemy prac z każdej możliwej dziedziny sztuki; szeroki temat konkursu daje nam nadzieję, że wyobraźnia Uczestników_czek zaskoczy jurorów, których ze swojego grona wyznacza Organizator.
4. Ocenie jury będzie podlegać wartość artystyczna zgłoszonych prac oraz na ile wpisują się one w hasło przewodnie konkursu, czyli dekonstrukcje słowa.
5. Ze względów technicznych prosimy Uczestniczki_ków o przyjęcie pewnych reguł, które pomogą nam w ocenie prac
a) Utwory prozatorskie i poetyckie nie mogą przekraczać trzech stron znormalizowanego maszynopisu (czcionka Times New Roman 12)
b) Dzieła malarskie (oczekujemy zdjęć w możliwie najwyższej jakości technicznej) – maksymalny format 100x70 cm
c) Dzieła przestrzenne (oczekujemy zdjęć w możliwie najwyższej jakości technicznej) – maksymalny format 50x50x50 cm
d) Video rejestrujące działania performatywne – maksymalna długość 10 minut.
e) Filmy, klipy, video art. – maksymalna długość - 5 minut
f) Utwory muzyczne (oczekujemy nagrań w możliwie najlepszej jakości technicznej) – maksymalna długość - 5 minut
g) Komiksy – maksyma objętość 3 plansze
h) W przypadku nadsyłania innych form twórczości artystycznej, prosimy o wcześniejszy kontakt pod mailem zdekonstruowac@gmail.com, w celu określenia warunków technicznych
6. Zgłoszone na konkurs prace należy wysyłać na adres zdekonstruowac@gmail.com (w przypadku większych plików przez serwis wetransfer.com)
7. W temacie meila proszę wpisać wymyślone przez siebie godło (prosimy o niewpisywanie imion i nazwisk, ze zwycięzcami skontaktujemy się po obradach jury).
8. Nieprzekraczalny termin wysyłania prac mija 6 września 2021.
9. Nagrodami w konkursie są:
a) I nagroda w wysokości: 500 zł
b) II nagroda w wysokości: 300 zł
c) III nagroda w wysokości: 200 zł
10. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas gali finałowej 12 września w Kawiarni Alternatywa 21, Stary Rynek, 42-200 Częstochowa.
11. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane podczas gali i opublikowane na portalach społecznościowych Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”, jeśli tylko będzie to możliwe technicznie.
12. Wszelkie wątpliwości dotyczące zasad Konkursu, postanowień jego Regulaminu
i interpretacji rozstrzyga Organizator.
13. Organizator jest uprawniony do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, o ile nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w Konkursie. Dotyczy to w szczególności zmian terminów poszczególnych czynności konkursowych oraz zmian specyfikacji nagrody. Zmieniony Regulamin obowiązuje od czasu opublikowania go na stronie Festiwalu.

WSPIERAJĄ NAS

Twórz z nami. Zostań wolontariuszem.