Na kuchennych schodach - monodram w wykonaniu Dariusza Sosińskiego

Teatr From Poland
al. NMP 2


godz. 20:30 - 21:30
15
października
Opowiadanie Na kuchennych schodach zostało napisane w 1929 r., ale Gombrowicz wstrzymał się z jego publikacją ze względu na ojca. Obraz voyeuryzmu i seksualnych zapędów, jakie pewien urzędnik odczuwa w stosunku do służącej, mogłyby zranić rodzinne poczucie dobrego smaku i zostać źle zinterpretowane przez Jana Onufrego Gombrowicza. Autor opublikował opowiadanie dopiero po śmierci ojca w 1937 r. w jesiennym numerze pisma Skamander.

Zapraszamy na spektakl Niepublicznego Teatru Impresaryjnego SCENA TAM2 z Kalisza, w którym Dariusz Sosiński, jako aktor i reżyser, mierzy się z tą opisaną przez Gombrowicza tyranię konwenansów. Autorem muzyki jest Marcin Sosiński, a za scenografię i kostiumy odpowiada Joanna Walisiak Jankowska. Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.

Dariusz Sosiński w 1990 r. ukończył wrocławską PWST. Jest aktorem, ale bywa także reżyserem, scenografem i muzykiem. Na stałe związany z Teatrem im. W. Bogusławskiego, współpracuje również z Niepublicznym Teatrem Impresaryjnym SCENA TAM-2. Twórczością Gombrowicza pasjonuje się od dawna, czego dowodem jest choćby Tancerz mecenasa Kraykowskiego, monodram, który zaprezentował podczas pierwszej edycji Festiwalu Czytaj!

WSPIERAJĄ NAS

Twórz z nami. Zostań wolontariuszem.